A picture

Részvétel magyarországi partnerszervezet tanulmányútján

Részvétel magyarországi partnerszervezet tanulmányútjántanulmányút 2015

2014 őszén a Göcsej-hegyhát LEADER Egyesület (Magyarország, Vas megye) és a Nyugat-Pannon Nonprofit Kft. megkereste szervezetünket egy nemzetközi LEADER projektben való részvételre, amely magyarországi közösségek külföldi partnerekkel való együttműködésének elindítását teszi lehetővé, egy szakmai tanulmányúton keresztül. Nagy várakozásokkal tekintettünk a program elé, mivel a tanulmányúton a Vas, Zala és Győr-Moson-Sopron megyei működő jó példákkal ismerkedhettünk meg, betekinthettünk a magyarországi LEADER programmal és egyéb hazai támogatásokkal vagy anélkül elindult ötletek kialakulásának és életben-tartásának folyamatába.

A tanulmányút résztvevői két rövidebb programon vehettek részt, de ennek ellenére sok figyelemre méltó tapasztalattal gazdagodtunk, pl.:

-    a védjegyes helyi termékek előállításának és értékesítésének rendszerszintű koordinálása és a tagokról való folyamatos gondoskodás a klaszter ernyőszervezetén keresztül;

-      kisléptékű öngondoskodó programok működtetése az aprófalvas vidéken;

A tanulmányút során több szakmai kapcsolat kialakulását tette lehetővé, amely révén lesz módunk szorosabb együttműködéseket is kiépíteni jövőbeni közös projektek megvalósításán keresztül.

Vytvorené: 28. 5. 2015
Posledná aktualizácia: 28. 5. 2015 0:00