Navigáció

Vizek régiója

Program címe: Interreg SKHU Kisprojekt Alap a nyugati határtérségbenVizek régiója

Támogató: Európai Únió - Európai Regionális Fejlesztési Alap

A kisprojekt címe:  Vizek régiója, Región vôd

A projektpartner  költségvetése: 25 811,40 eur

ERFA hozzájárulás: 21 939,69 eur

Önrész: 3 871,71 eur

A Duna két oldalán tevékenykedő vidékfejlesztési csoportok a nyári hónapok során a víziturizmusban rejlő lehetőségekkel igyekeznek megismertetni a területükön található községek lakosságát.

Magyarországon a Győr környéki Pannónia Kincse Leader Egyesület, illetve a Szlovákiában a Kis Duna közelében található Öreg-Feketevíz Helyi Akciócsoport (HACS) elsősorban az uniós vidékfejlesztési pályázatok közvetítésével foglalkoznak községeik és az ott tevékenykedő vállalkozók számára. Legalább ennyire fontosnak tartják azt is, hogy nemzetközi együttműködés keretében biztosítsanak új fejlesztési forrásokat a tagok által közösen kidolgozott elképzelések megvalósításához. Az INTERREG V-A Szlovákia-Magyarország Együttműködési Program Kisprojekt Alapja által támogatott SKHU/WETA/1901/4.1/006 számú projekt keretében a víziturizmusban rejlő lehetőségeket igyekeznek bemutatni régióik lakosságának.

A Pannonia Kincse Leader Egyesület augusztus 14-én Börcsön, augusztus 15-én pedig Abdán szervez a víziturizmust népszerűsítő rendezvényt, amelyeken a szlovákiai partner lakosai is részt vesznek. Győrben pedig a két partner fiataljai számára nyáron ötnapos evezős tábort tartanak.

Az Öreg-Feketevíz HACS területén a fő esemény a június 25-én rendezett közös találkozó lessz. Ennek keretében a résztvevők a Kis Dunán közösen teljesítik a Tallós-Eperjes közötti 8 km hosszú távot, igény szerint tutajon, kormányzott nagy kenukon, vagy pedig 3 személyes túrakenukon. Ezután egy ebéd keretében megismerkednek a szintén a kisprojekt alap segítségével létesített alsószeli közösségi kemencével, majd a felsőszeli termálfürdővel. Az Öreg-Feketevíz Helyi Akciócsoport a projekt keretében vásárolt és közösségi célokra szolgáló eszközeit ezt követően június 28-án Alsószeliben, július 20-án Eperjesen, augusztus 7-én pedig Nádszegen mutatják be.

A projekt keretében elkészül egy közös térkép is a két oldal víziturisztikai lehetőségének propagálására.

További információért forduljanak bizalommal:

Pannonia Kincse Leader EgyesületPannonia Kincse Leader Egyesület

Holládi Henriett

projektmenedzser

Email: holladihenriett@pkle.hu

Telefonszám: +36 30 773-9859

Honlap: pkle.hu

MAS Stará Čierna vodaÖreg-Feketevíz HACS

RNDr. Tuba Lajos

projektmenedzser

Email: tuba@foruminst.sk

Telefonszám: + 421 905 233 989